Odpowiednia dieta przy chorobie Hashimoto

witam jak powinna wygladac moja dieta przy hashimoto na ktore choruje aby nie tyc i nie pogarszac stanu zdrowia chcialabym sie dowiedziec jeszcze jak rozlozyc swoje posilki przy 173cm i 67kg chodzi o tluszcze weglowodany bialko cukry itd.

Droga Pani!

Odpowiednie żywienie przy chorowaniu na Hashimoto jest bardzo ważne! Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków i nieprzejadaniu się. Należy również dbać o to, żeby nie przytyć, bowiem chudnięcie przy tej jednostce chorobowej jest bardzo trudne. Musi Pani na pewno unikać produktów sojowych. Warto również jeść orzechy (unikać ziemnych!!!), szczególnie brazylijskie, zawierające najwięcej selenu. Zachęcam do wybierania produktów jak najmniej przetworzonych. Coraz częściej pojawiają się doniesienia o skuteczności stosowania eliminacji glutenu i nabiału z diety osób chorujących na choroby autoimmunologiczne, jaką jest Hashimoto. Dodatkowo zachęcam do regularnego uprawiania aktywności fizycznej, która pomoże uniknąć nadwagi.

Do dokładnego określenia kaloryczności Pani diety potrzebowałabym jeszcze opisu Pani dnia, trybu pracy, innych dolegliwości zdrowotnych. W tym celu zapraszam do prywatnego kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl