Odpowiednia waga dla 19-latki

Witam, mam 19 lat, 163 cm wzrostu i ważę 48-48.5 kg. Czy powinnam przytyć? Jeśli tak to ile? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Pani BMI=18.4, więc znajduje się Pani na dolnej granicy normy. Czy powinna Pani przytyć czy nie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależny od tego, jak się Pani czuje w tej wadze, jak funkcjonuje układ hormonalny (czy np. miesiączki są regularne), czy odpowiada Pani ta figura. Tak naprawdę ważniejszy niż ogólna masa ciała jest skład, czyli: masa mięśniowa i tkanka tłuszczowa, ich wzajemne proporcje. Badanie takie można zrobić na analizatorze masy ciała, dodatkowo wychodzą takie parametry jak szacunkowa masa kości, wiek metaboliczny, nawodnienie organizmu. Jeśli chciała by Pani zrobić sobie taką analizę to zapraszam do siebie do gabinetu (koszt 20 zł). dietetykwkrakowie.pl