Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych: kiedy wznowić ich branie?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiące. Postanowiłam zrobić miesięczną przerwę. Przy Yasmin następne opakowanie bierze się po 7 dniach krwawienia. Myślałam, że tak samo jest, kiedy chcę zacząć brać je znowu, po przerwie. Jednak w 2 dniu krwawienia coś mnie ruszyło i złapałam się za ulotkę. Tam jest napisane, że jeśli wznawia się branie tabletek, to należy pierwszą wziąć 1 dnia krwawienia. Ja wzięłam 3. Czy zabezpieczenie jest jak należy? Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku przyjęcia pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez 7 kolejnych dni.
Pozdrawiam