Oduczenie dziecka od smoczka

dzień dobry. mamy problem z- w sierpniu 4 lata- dziewczynką, nadal ma smoczka, próby oduczenia jej, kończyły się płaczem. po zaprzestaniu tego doszło kręcenie włosami do tego stopnia, że wyrywała sobie włosy i nawet nie bolało ją to robi to odruchowo w dzień i jak śpi. do tego doszły napady płaczu i złości parę razy z tej złości przegryzła sobie wargi do krwi nawet nie zauważyła tego!!! nie wiemy co robić, jesteśmy umówieni do psychologa dziecięcego.

Witam. Dobrze, że umówili się Państwo do psychologa dziecięcego. Po opisie zachowań córki, można sobie wyobrazić, że przeżywa ona bardzo dużo napięcia. Być może warto rozważyć psychoterapię rodzinną. Pozdrawiam