Odżywianie po detoksie

Witam. Przez 3 dni stosowałam detox na bazie soków z warzyw i owoców. Dzisiaj jest pierwszy dzien od zakończenia detoxu. Co jesc by sobie nie zaszkodzić. W tym pierwszym dniu od skończenia detoxu jem sucharki i pieczywo Wasa oraz pije wodę z cytryna, ponieważ boje sie cokolwiek innego ruszyć. Mam wrażenie ze zjem troszke sucharkow i cieżko na żołądku.

Witam,

proszę powoli wprowadzać inne produkty. Należy jeść 5 posiłków - małe ale czesto.Póki co nie sięga Pani po produkty tłuste i ciężkostrawne. Należy skupić sie na białku, dobrych roślinnych tłuszczach i niewielkiej ilości węglowodanów złożonych.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,
Najlepiej jest wprowadzić zdrową racjonalną dietę opartą na nieprzetworzonych lub nisko przetworzonych produktach.
Na początku lepiej zjadać mniejsze porcje, aby uniknąć dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego. Nie należy jednak wykluczać i ograniczać drastycznie żadnych grup produktów – same sucharki nie są dobrym pomysłem. Warto uwzględnić warzywa, owoce, wartościowe kasze, dobrej jakości mięsa (lepiej nie zbyt tłuste – w tym momencie może czuć Pani po nich ciężkość), odpowiednio przygotowane suche nasiona roślin strączkowych czy ryby. Nie powinna się Pani przejadać, ale ważne jest aby zaspokoiła Pani żywieniowe potrzeby swojego organizmu.
Warto podejść do sprawy bardziej kompleksowo i skontaktować się z dietetykiem w celu ustalenia Pani zapotrzebowania i określenia ogólnego stanu odżywienia organizmu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać:
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-oxy-pod-lupa-dietetyka.html?c=1