Okres co drugi miesiąc a starania o dziecko

Witam, Mam 27lat i od 4 miesięcy przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Chcę się starać z mężem o dziecko jednak okazało się że tylko co 2 miesiąc mam miesiączkę (jak by jeden jajnik w ogóle nie działał) Czy to znaczy że wtedy nie mam jajeczkowania i nie mogę zajść z ciążę? Jakie mogą być przyczyny tego jeśli na USG nie było żadnych widocznych zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn wydłużone go cyklu może być wiele. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań np oznaczenie poziomu hormonów. Proszę udać się do ginekologa.