Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchlizna na całym ciele a problemy z odchudzaniem

Witam. Mam problem z tusza. Mimo diet i ćwiczeń nie jestem w stanie zgubić kilogramów - efekt jest taki sam jakbym tego nie robiła . Mam to od niemowlaka. Wszystko przypomina coś w rodzaju opuchlizny na całym ciele. Badania na hormony podobno były w normie a były powtarzane w różnym wieku. Co to możne być? Czy da się to leczyć? Do kogo powinnam się zgłosić?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Witam serdecznie,

Przede wszystkim nie podała Pani żadnych danych, które pomogłyby mi w ocenie obecnej sytuacji. W ten sposób nie wiem czy jest to problem z wagą, której trzeba się pozbyć czy być może 2-3 kilogramy nadwagi, które Pani przeszkadzają.

Same diety i ćwiczenia, jeśli są nieodpowiednie dobrane w niczym nie pomogą, dlatego mogła Pani nie zauważyć efektu. W diecie oprócz kaloryczności ważna jest % zawartość poszczególnych składników, odstępy między posiłkami oraz ich regularność, rozłożenie składników pokarmowych w ciągu dnia na poszczególne posiłki. Tak samo ma się sprawa z ćwiczeniami - najlepszym sposobem jest na spalanie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie ciała jest łączenie aktywności fizycznej takiej jak: bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy zajęcia fitness z treningiem siłowym (np. ćwiczenia z ciężarkami, wzmacniające mięśnie). W ten sposób można wypracować sylwetkę fit, ale dieta i ćwiczenia powinny zostać indywidualnie dobrane do sylwetki i potrzeb organizmu w innym przypadku efekty będą niewielkie lub całkowicie niewidoczne.

Polecam zapoznać się z materiałami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

W razie dodatkowych pytań może Pani pisać na adres ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
A. Erdmann

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy