Wzrost wagi ciała po rzuceniu palenia

Mam 37 lat i od 2 m-cy przestałam palić .Waga w górę !!!! mam 158 cm wzrostu i ważę 61 kg (przytyłam ok 4 kg). Prowadzę dość aktywny tryb życia pracuję z dziećmi w przedszkolu ,a i po racy w domu sporo się ruszam prace w ogrodzie , spacery z psem , ograniczyłam słodkości , które uwielbiałam , pieczywo ciemne , jogurt , serek , owoce ,jem regularnie śniadanie , obiad ,wczesna kolacja czasem po kolacji jabłko lub jogurt , a waga i tak ani drgnie .Co jeszcze mogę zrobić by wrócić do starej wagi .

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o zrzucenie wagi to podstawą jest połączenie dobrze zbilansowanej diety i ćwiczeń. Czasami oprócz naszej codziennej aktywności trzeba włączyć specjalne treningi, które oprócz pobudzenia metabolizmu pozwolą nam kształtować sylwetkę. W diecie ważna jest nie tylko ilość kalorii, ale też rozłożenie składników odżywczych w ciągu dnia (np, na kolacje nie zajadamy się makaronem z sosem), godziny posiłków oraz ich objętość. Bardzo dobrze, że ograniczyła Pani słodkości, bo to puste kalorie, które oprócz cukru bardzo rzadko dostarczają nam jakiś korzyści. Przede wszystkim ważne jest jak dawno wprowadziła Pani zmiany w sposobie żywienia? Pierwsze efekty na wadze lub obwodach ciała powinna Pani dostrzec po 2-3 tygodniach, kiedy po fazie regulacji wkraczamy już we właściwe zrzucanie wagi.
Proponowałabym na pewno wprowadzenie nawet 10-15 minut dziennie
Ze swojej strony mogę zaproponować program dietetyczny stworzony przez naszą poradnie www.kalorynka.pl , gdzie ma Pani możliwość współpracy z dietetykiem.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann