Problemy z wagą pomimo niskokalorycznych posiłków

Witam mam problem z nadwagą 160 cm-77 kg.Nie objadam sie sniadanie jem normalnie maly niskokaloryczny obiad i zero kolacji.nie jadam pieczywa sosow ziemniaków .wyniki badan mam tsh 4.5 czekam na wizyte .uprawiam nordic walking "kijki" 4 razy w tygodniu.nie wiem juz jak schudnac mam dopiero 31 lat.

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o wynik badań to norma dla TSH to wynik w zakresie 0,4-4,0 uU/ml także może istnieć możliwość, że pojawiła się u Pani niedoczynność tarczycy.
Przede wszystkim jednak waga w dużym stopniu zależy od naszej diety i aktywności fizycznej.
W przypadku diety należy zwrócić uwagę nie tylko na ilość, ale także jakość naszego posiłku oraz poszczególne składniki odżywcze zawarte w produktach spożywczych. Można jeść mało, a mimo to dostarczyć dużą ilość cukrów prostych i tłuszczów. Wbrew pozorom cukier nie znajduje się tylko w słodyczach.
Dla przykładu 10 zwykłych herbatników to 428 kcal i aż 72 g węglowodanów.
Napisała Pani, że nie je kolacji, co oznacza, że dobrowolnie wydłuża Pani czas między kolejnymi posiłkami, a to powoduje rozregulowanie pracy metabolizmy, ponieważ organizm nie jest pewny czy nastepny posiłek pojawi się za 2 a może 5 godzin.
To samo dotyczy aktywności fizycznej, jeśli wykonuje Pani bardzo intensywny trening, wtedy zamiast spalać tkankę tłuszczową pracuje Pani nad poziomem swojej kondycji. Nie wykonuje Pani także ćwiczeń, które najlepiej wpływają na podwyższenie podstawowej przemiany materii, czyli treningu siłowego ( najlepsze efekty związane z odchudzaniem ma właśnie trening mieszany - cardio + ćwiczenia wzmacniające mięśnie).
Myślę, że na początku warto wyjaśnić sytuację z podejrzeniem o niedoczynność tarczycy, a potem wprowadzić odpowiednią dietę i treningi, aby faktycznie mogła Pani zrzucić kilogramy, a nie tylko się o to starać.

Zapraszam do zapoznania się z naszym programem dietetycznym na naszej stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl

Witam,

przyczyn tego, że nie może Pani schudnąć mimo aktywności fizycznej i spożywania niskokalorycznych posiłków może być wiele. W pierwszej kolejności należałoby
wykluczyć przyczyny medyczne - hormonalne oraz neurologiczne. Skoro jest Pani umówiona na wizytę, to lekarz z pewnością zastosuje odpowiednie leczenie, a w razie potrzeby zleci również dodatkowe badania.

Pozdrawiam