Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie chudnę pomimo ćwiczeń?

Witam. Mam 33 lata 169cm i 89kg. Od 3 miesięcy chodzę na siłownię jest bieżnia, trening siłowy , bieżnia vacum i myślę odpowiednie odżywianie ( więcej warzyw). Jestem po 4 ciążach i mam niedoczynność tarczycy. Mimo ćwiczeń i diety nie mogę schudnąć. Wiem że to migiem nie nastąpi ale waga i cm nie spadają choć troszeczkę. Proszę o pomoc
KOBIETA, 33 LAT 4 tygodnie temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,
rzeczywiście połączenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej po 3 miesiącach powinno przynieść efekty. Zastanawiam się tylko czy treningi nie są za częste i za bardzo ie obciąża Pani swego organizmu. Musi Pani pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na regenerację. Jeżeli będzie Pani mocno przemęczona to spalane tkanki tłuszczowej będzie wolniejsze.
Ponadto zastanawiam się czy dieta jest dobrana indywidualnie do zapotrzebowania energetycznego oraz uwzględnia niedoczynność tarczycy?

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk


Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy