Opuchnięcie od zewnętrznej strony dziąsła

Kilka dni temu bolał mnie ząb, po czym na drugi dzień przestał boleć, ale dziąsło przy zębie jest opuchnięte od zewnętrznej strony, na dodatek poczułem w dniu dzisiejszym że mam powiększony węzeł chłonny i daje oznaki poprzez zwykłe oddychanie, nawet nie trzeba go dotykać...czy istnieje taka możliwość, że doszło do zapalenia? Co w takim wypadku robić?

Witam,
Objawy wskazuja na stan zapalny,ktory moze pochodzic od zeba. Jesli zab bolal i przestal to mozliwe,ze unetwienie i ukrwienie zeba obumarlo i zapalenie zaczeli się rozprzestrzeniac, dlatego zalecam konsiltacje z lekarzem dentysta jak najszybciej.
Zycze powodzenia Aleksandra Bąk