Opuchnięta i zaczerwieniona brew w czasie mroxnych dni po zrobieniu w niej kolczyka

3 miesiące temu zrobiłam kolczyk w brwi, wszystko było ok dobrze sie goilo, ale odkąd jest mrozno jest strasznie, boli mnie brew, samo miejsce przeklucia jest czerwone, twarde i spuchniete. Jakim preparatem to wyleczyć?

Chyba najlepiej bedzie wyjąć kolczyk i zastosować maści przeciw zapalne(min tribiotyk i hydrocortison 1% dostępne bez recepty) lub leki ogólne - jeżeli zmiana się nie zmniejszy. Z opisu wynika, ze w miejscu draznienia pojawił sie powazny stan zapalny. W tej okolicy może to być poważny problem.

Miejsce stanu zapalnego jest niebezpieczne ze względu na lokalizację, jest to głowa. Są połączenia z naczyniami wewnątrz czaszki. Najlepiej usunąć drażniący kolczyk i udać sie niezwłocznie do lekarza, najlepiej dermatologa lub okulisty.
Ciała obce w organizmie nie zawsze są dobrze tolerowane, są óżne organizmy... I różnej jakości ciała obce, stopnie czystości.
Pozdrawiam.