Osłabienie, anemia oraz żółta skóra u 56-latka

Co mogę zrobić z moim ojcem 56l. który od kilku miesięcy jest bardzo słaby (zaczęło się od zawrotów głowy raz nawet stracił wzrok na kilka minut) i oporny na służbę zdrowia. Udało nam się go jedynie wysłać na badania i ma zdiagnozowaną anemię (hemoglobina coś powyżej 7 ). Lekarz skierował go do szpitala, niestety nie możemy wymusić na nim aby się tam udał. Od paru tygodni ma dodatkowo żółtaczkę skóry i oczu, ostatnie dni jest wręcz pomarańczowy. Jakie są podejrzenia i możliwe prawne działania ?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn opisanych zmian i dolegliwości może byc wiele i na pewno wymagają one dalszej diagnostyki i hospitalizacji. Niestety nie jestem w stanie bez przeprowadzenia badania powiedzieć nic więcej.