Osłabienie i zbyt częsta senność

Witam, juz od dłuższego czasu mam problem ze zbyt długim spaniem. Pracuje na nocnej zmianie i potrafie spać nawet 12 godzin dziennie. Nie mam siły wstać szybciej. Nie wiem dlaczego tak jest. Chciałam iść z tym szybciej do lekarza,male stwierdziłam,że to zbyt błahy problem.Nie wiem co robic . Proszę o pomoc

Dzień dobry!

Trudności ze snem nie warto bagatelizować. To jeden z ważnych barometrów ogólnej kondycji zdrowotnej - fizycznej i psychicznej. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem i wykonać ogólne, podstawowe badania diagnostyczne.

Pozdrawiam!

Witam Panią,

dziękuję za to pytanie. Nadmierna senność jest czymś normalnym, gdy związana jest ze zmęczeniem, przepracowaniem, a także w czasie zdrowienia po długotrwałej chorobie. Przemija, po dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości godzin snu. Niestety nadmierna senność może być też objawem choroby i zaburzeń toczących się w organizmie. Przyczyną nadmiernej senności może być np. niedoczynność tarczycy, cukrzyca, zaburzenia tętnicze, anemia lub depresja.
Przyczyny te bywają złożone dlatego ich rozpoznanie nie zawsze jest proste. Czasem jednak wystarczy wywiad lekarski i badanie pacjenta (pomiar ciśnienia, akcja serca, cechy niedoczynności tarczycy) i ukierunkowane badania dodatkowe (oznaczenie poziomu cukru we krwi, morfologii, poziomu hormonów tarczycy), by rozpoznać przyczynę nadmiernej senności. Zachęcam zatem Panią aby skonsultować się ze swoim lekarzem, który udzieli pomocy i ustali konkretną przyczynę Pani problemu, dzięki temu można uniknąć poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn

Dzień dobry, proszę skonsultować się z lekarzem, trudno określić czy pani senność jest objawem patologicznym czy normalną reakcją na pracę zmianową. Każdy organizm potrzebuje innej ilości snu. Zalecam kontakt z lekarzem, który być może zleci dalsze badania. Pozdrawiam.