Osłabienie po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Przez pięć lat zażywałam pigułki antykoncepcyjne i zaczynając nowe opakowanie (przyjętych 5 tab) zdecydowałam na odstawienie. Wczoraj i dzisiaj (trzech i czwarty dzień odstawienia) czuję osłabienie, zawroty głowy, rozkojarzenie. Ciśnienie w porządku, temp. 36,0 st. Czy to może być spowodowane przez nagłe przerwanie przyjmowania hormonów?

Oczywiście że tak. Proszę się nie martwić wszystko wróci do normy ale teraz należy wykonać przerwę w przyjmowaniu tabletek co najmniej 3 miesiące. Proszę pamiętać że w celu prawidłowego funkcjionowania jajników należy robić przerwę w tabletkach na 2 miesiące raz w roku. Pozdrawiam Tomasz Basta ( www.intimaclinic.pl )