Osłabienie podczas pracy

Witam . Od czterech miesięcy mam nową pracę. jest to praca fizyczna, przez 8 godzin stoję przy stoliku w miejscu. Od pewnego czasu zaczęło robić mi się słabo. Gdy przychodzi wieczór i pomyśle że rano mam iść do pracy to wpadam w panikę. Strasznie zaczynam się stresować. Dodam że słabo robi mi się tylko w pracy , w domu jest wszystko dobrze . Nie wiem co robić, podejrzewam, że ta praca obciąża mnie za bardzo psychicznie.

Pozytywne nastawienie do wszelkich działań w naszym życiu daje pozytywny rezultat. W naszym organizmie wydziela się dużo endorfin, dopaminy i serotoniny, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Kiedy nasze nastawienie do wykonywanej czynności jest negatywne, ilość tych hormonów bardzo maleje i zaczynamy czuć się źle. Do tego dochodzi jeszcze proces psychologiczny, którego w krótkiej odpowiedzi internetowej nie da się wyjaśnić. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam, stanie 8 godzin to faktycznie duże obciążenie dla organizmu. Szczególnie jeżeli stoi się w miejscu. Nie dziwię się, że robi się Pani słabo. Z tego co pani opisała nie wynika, że problem związany jest z psychiką. Pozdrawiam

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Być może praca obciąża Panią fizjologicznie, ale przyczyna może być również emocjonalna. To mogą być różne rzeczy - obawa przed niesprawdzeniem się, presja, robienie rzeczy, na które nie ma
Pani ochoty itp... Mogą to być także relacje z innymi ludźmi - może kogoś się tam Pani obawia, ktoś Panią denerwuje, przytłacza, zmusza do czegoś. Jeśli
nadarzy się okazja, pewnie warto zmienić zajęcie, ale warto też znaleźć przyczynę osłabienia, tak aby w przyszłości móc się ochronić przed takimi sytuacjami.