Rozstanie z dziewczyną po braku szczerości

Stwierdziła że musze dać jej czas bo w każdym poważnym temacie ją okłamuje. Po dwóch dniach zacząłem wydzwaniać, chodzić, pisać prosić. Zgodziła się na powrót, nie było wtedy już tak cudownie jak wcześniej. Stwierdziła nawet że nie lubi ze mną spać i co raz więcej rzeczy jej nie pasowało we mnie. Około grudnia doszła do wniosku że starała się zaakceptować to co robiłem ale teraz każde moje słowo uznaje za kłamstwo.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Wygląda na to, że coś w pracy bardzo panią obciąża. To mogą być różne rzeczy - obawa przed niesprawdzeniem się, presja, robienie rzeczy, na które nie ma Pani ochoty itp... Mogą to być także relacje z innymi ludźmi - może kogoś się tam Pani obawia, ktoś Panią denerwuje, przytłacza, zmusza do czegoś.
Jeśli nadarzy się okazja, pewnie warto zmienić zajęcie, ale warto też znaleźć przyczynę osłabienia, tak aby w przyszłości móc się ochronić przed takimi sytuacjami.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Przepraszam moja poprzednia odpowiedź została wklejona przy złym pytaniu.
Trudno się wypowiedzieć konkretnie, bo nie wiemy ile faktycznie braku szczerości było w tym związku. Jeżeli dziewczyna rzeczywiście została kilka razy poważnie oszukana, może być już zrażona na zawsze i cię'żko może być odbudować zaufanie. Chyba że dziewczyna czuła się oszukiwana zupełnie bezpodstawnie. Wtedy mogłoby to wskazywać na jej problemy emocjonalne.