Jak mam się pozbyć negatywnych myśli?

Czy życzyć komuś śmierci robi ze mnie złego człowieka? Czasem myślę że gdyby rodzice mojego partnera nie żyli to było by nam łatwiej z wielu powodów. Czasem myślę że jakby mój jeden z kilku psów zmarł to było by nam też łatwiej w życiu, czasem wręcz mam wrażenie że czekam aż psina ze starości umrze w swoim czasie albo przy jego chorobie mam myśl - może się rozchoruje i umrze i mi ulży. Z drugiej strony ja wiem że jest źle tak myśleć i robi mi się przykro że coś takiego mi przychodzi do głowy a z drugiej wiem że logicznie myśląc mam racje, tak, ulżyło by mi w pewnym sensie ale też jednocześnie było by strasznie przykro. Nie wiem jak to wytłumaczyć, nie są tą stałe uczucia które mi towarzyszą, ale czasem ze zmęczenia czy jak jestem zestresowana to mam takie myśli i to nie są natręctwa tylko faktycznie tak myślę, wcześniej nie było mi przykro że coś takiego się pojawiało w mojej głowie a teraz myślę jakim ja jestem człowiekiem skoro czyjaś śmierć w mojej głowie chłodno kalkulując przynosi mi w pewnym sensie ulgę..?

Witam Panią, dziękuję za zaufanie ABCzdrowie. Myśli negatywne wywołują w naszym organizmie wydzielanie się dużej ilości kortyzolu, hormonu stresu który jednocześnie zakwasza nasz organizm i prowadzi do silnej nerwicy jak również chorób żołądka, jelita itd. W związku z tym warto byłoby zmienić myślenie na myślenie pozytywne. Zadbać o wydzielenie się endorfin, serotoniny i dopaminy. Jest Pani w ogromnym chaosie. Warto to opanować. Służą do tego różnego rodzaju książki, jak również audycje w internecie z których warto korzystać. Proponowałabym również jak najszybsze zgłoszenie się do psychoterapeuty który pomoże rozwikłać Pani trudną sytuację życiową, w którą Pani zagłębia się coraz bardziej. Ponieważ myślenie negatywne wciąga niezwykle, chwilowo daje uczucie zadowolenia, bo też wydziela się duża ilość adrenaliny. Ale to są tylko pozory, jak sama Pani wie. Proponuję szczerze porozmawiać z partnerem i wyjaśnić sobie punkty sporne. I oczywiście przestać myśleć negatywnie. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska