Osteoporoza a nieprawidłowa praca wątroby

Witam, u mojej 6letniej córki stwierdzono osteoporoze. Idziemy w kwietniu do szpitala aby wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.Strasznie sie martwię. Proszę mi powiedzieć czy powodem osteoporozy może być zła praca wątroby? Córka uskarża się na ból po prawej stronie pod żebrami i ma nadwyżkę żelaza.Mamy w rodzinie również osobę chorą na celiakę-jednak córka przybiera na wadze, jedyne co to jak była mała często występowała krew w kale-lekarze jednak zapewniali mnie ze to nic takiego.Proszę o odpowiedź

Myślę, że problemy z wątrobą nie mają absolutnie związku z występowaniem osteoporozy. To raczej jakieś zaburzenia hormonalne lub wchłaniania w jelitach u dziecka mogą wywoływać osteoporozę. W takich wypadkach wymagane są specjalistyczne badana, które zostaną wykonane w szpitalu.