Ostre podrażnienie trzustki u dziecka

Witam, W przedszkolu, do którego uczęszcza mój synek w VI zmieniono catering na zdrowy. Wprowadzono dietę bogato-resztkową, (prawie bez mięsa i ryb, zupy na oleju roślinnym). Dziecko bolał brzuch.Po 4 tyg rozchorował się gastrycznie. Potem w VIII miał 3 tyg wakacji i było ok.Po powrocie do przedszkola pojawiły się kłopoty, dziecko trafiło z ogromnymi bólami na diagnostykę, stwierdzono ostre podrażnienie trzustki. Mam pyt.czy w/w dieta to dobry pomysł, jakich argumentów użyć,rodzice są bezradni.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Proszę poprosić w przedszkolu o tygodniowy jadłospis dla dzieci wyliczony wg wskazanych norm dla wieku dziecka.
Z jadłospisem zgłosić się do poradni Instytutu Żywienia na ul. Powsińskiej i sprawdzić czy jest zgodny z zapotrzebowaniem tzn. czy ilość błonnika i tłuszczu oraz innych składników jest prawidłowa.

Pozdrawiam serdecznie