Ostre zapalenie trzustki i wahania poziomu cukru

Witam. Mój mąż ma ostre zapalenie trzustki (pankreatis) i ostatnio duże problemy z cukrem (wyniki wahają się w przedziale od 50 nawet do 800 !!!). Teraz lekarze zaproponowali wycięcie chorego fragmentu trzustki bo ma straszne bóle i leki przeciwbólowe nie działają. Proszę o informację jakie ryzyko niesie za sobą taka operacja i czy to jest ostateczne rozwiązanie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam. Samo zapalenie trzustki jest śmiertelnie niebezpieczne. Należy przypuszczać iż proces zapalny z uszkadzaniem (samotrawieniem) narządów objął wysepki Langerhansa - stąd wahania produkcji insuliny. Zabieg operacyjny wydaje się być konieczny - ratujący życie. Decydują klinicyści na podstawie obrazu choroby.