Otyłość brzuszna i poziom tkanki tłuszczowej na poziomie 18,5 %

Witam, mam otyłość brzuszną, mam 18,5 % tkanki tłuszczowej, powinienem ważyć 65 kg przy wzroście 170 cm, (mam średnią grubość kości ) , jak mam pozbyć się tłuszczu z organizmu ?

Przede wszystkim racjonalne żywienie i aktywność fizyczna. Ważne żeby jeść często i w mniejszych porcjach. Najlepiej jeśli jest to 5 posiłków dziennie. Koniecznie śniadanie do dwóch godzin po przebudzeniu i kolacja najpóźniej 2 godziny przed pójściem spać. Węglowodany radziłabym spożywać do godziny 17. Ponadto wymieniamy smażenie na gotowanie i pieczenie, słodkie soki i napoje na wodę mineralną, herbatę ziołową lub zieloną. Zamieniamy białe pieczywo na razowe oraz pełnoziarniste, mąkę i produkty z niej na mąkę razową. Unikamy "pustych kalorii", słodyczy i alkoholu (jeśli sytuacja tego wymaga najlepiej sięgnąć po czerwone wino wytrawne). W celu szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Witam należy zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastyka i dopiero po obejrzeniu stanu skóry lekarze mogą dobrać odpowiednie metody leczenia.