Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość brzuszna - jak z nią walczyć?

Witam! Mam niemały problem. Mam prawie 18 lat, 162 cm wzrostu i ważę 64 kg :(  Mój największy problem to brzuch. Jest on naprawdę duży. Nie raz słyszałam pytanie: ''a Ty jesteś w ciąży?''. Jest to przykre, że nie umiem sobie odmówić fast foodów. Obiecałam sobie, że od dziś nie będę ich jeść. Problem mam też z napojami, bo ja bardzo nie lubię zwykłej wody. Można jakieś soki rozcieńczać w wodzie, aby ona miała jakiś smak? Niedługo wakacje, które mam spędzić z ukochanym, a chciałabym jakoś wyglądać na plaży. Pomóżcie mi, proszę.

KOBIETA ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Należy ćwiczyć minimum 40 minut, 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych, a po kilkunastu minutach przejść do ćwiczeń aerobowych, wykonywanych przez co najmniej 30 minut.

Polecam następujące ćwiczenia:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-miesnie-brzucha-rotacja-z-pilka-lekarska
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-pilates-sidekick
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-pilates-one-leg-stretch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-przyrzadu
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha

Pamiętaj też o prawidłowym odżywianiu, tylko łącząc wysiłek fizyczny i zdrowe żywienie uzyskasz pożądany efekt. Jeśli nie lubisz wody możesz łączyć ją z sokami w proporcji 1:1, jednak nie częściej niż 2 szklanki dziennie. Możesz pić herbatę białą, czerwoną, owocowe czy zieloną. Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy