Owoce i ćwiczenia

Witam. Czasami zdarza się, że w ciągu dnia objadam się owocami i warzywami (jabłka, marchew, pomarańcza itd) ale staram się nie jeść nic innego. Następnego dnia mam strasznie wydęty brzuch i zaczynam mieć problemy z wydalaniem..:( Czy to co robię, może mi jakoś zaszkodzić? Staram się trzymać dietę 1200 kalorii dziennie. Po takim dniu objadania mam wrażenie, że przytyłam. Powiększają mi się uda i brzuch. Czy jest to możliwe? A może to woda podskórna, czy coś? Proszę o pomoc i radę! p.s.- mam 17 lat.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie jest możliwe, że po dniu „objadania się” warzywami i owocami powiększa się Pani brzuch i uda. Wzdęcia natomiast są wynikiem ich spożywania. Nie oznacza to jednak, że ma Pani z nich zrezygnować, ale wypijać duże ilości płynów- wody niegazowanej, herbaty zielonej czy owocowej. Owoce i warzywa mają bowiem duże ilości błonnika, który aby prawidłowo działał tj. przyspieszał perystaltykę jelit, wspomagał walkę z zaparciami, usuwał cholesterol i inne, potrzebuje wody. Dzięki niej pęcznieje i nie zalega w jelitach.

Nie można jednak żyć samymi warzywami i owocami. Codziennie powinna Pani zjadać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych

Pozdrawiam.