Dieta oraz trening w 2 tygodnie

Witam, Mam 17 lat mój wzrost to 193 i waga to 98 kilo. Chciałbym schudnąć jak najwięcej przez 2 tygodnie. Jestem przygotowany ponieść koszty siłowni. Chciałbym schudnąć jak najwięcej, ale nadal czuć się zdrowo. Zazwyczaj jem pełne śniadanie : chleb tostowy razem z szynką z twarożkiem oraz z dżemem. Popijam melisą Obiad- obiad jem duży i syty. Zazwyczaj w moim obiedzie jest około 1000 kilokalorii według tabeli od lekarza. Czasami sobie coś podjem. Niestety, nie jestem aktywny fizycznie. Mój plan to taki : 30 min truchtu 15 w 1 stronę od domu 15 w druga po powrocie około 50 pompek męskich i 150 damskich. Dieta 2000 kilokalorii dziennie. 0 słodyczy cukru koli piwa. Planuje pić wodę. Na śniadanie jeść mało. 1 kanapka potem 1 kanapka przed obiadem (3 godziny przed obiadem) i obiad w mniejszych porcjach. Czy mam dobry plan? Chciałbym poradzić się specjalistów i pozbyć się brzuszka -, jeżeli to potrzebne mogę się całkowicie zaangażować w dietę. Z góry pozdrawiam i dziękuję.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twój plan dotyczący aktywności fizycznej jest jak najbardziej dobry. Jednak co do diety mam pewne uwagi:
- ogranicz chleb pszenny- zastąp go razowym, grahamem i pełnoziarnistym
- sery białe wybieraj chude i półtłuste
- unikaj serów żółtych, pleśniowych i serków do smarowania typu fromage (zawierają duże ilości tłuszczu)
- wybieraj chude wędliny drobiowe lub szynki pieczone w domu
- jedz duże ilości warzyw świeżych, gotowanych, pieczonych
- na obiad wybieraj chude mięso i drób bez skóry
- 2 razy w tygodniu jedz ryby (również tłuste)
- unikaj smażenia i panierowania potraw
- stosuj techniki kulinarne niewymagające dodatku tłuszczu- pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze, duszenie bez tłuszczu
- jedz zupy z dużą ilością warzyw, na wywarze warzywnym (nie mięsnym) i bez zabielania (ewentualnie jogurtem naturalnym)
- unikaj słodyczy, słodkich i gazowanych napoi i produktów typu fast-food
- unikaj podjadania miedzy posiłkami
- jedz 4-5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo.
- jedz tak, aby od stołu wstawać z lekkim niedosytem
- jedz powoli

Codziennie spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych

Dzięki tym zaleceniom i treningowi powinieneś w ciągu 2 tygodni staracie około 2 kg. Taka utrata masy ciała jest najwłaściwsza, nie powoduje bowiem efektu jojo.

Pozdrawiam.