Paniczny lęk dziecka przed wkładaniem głowy pod przeszkody

1,5-roczny chłopiec rozwija się bardzo dobrze, powtarza wszystkie słowa i zapamiętuje (od 1roku życia można się z nim dogadywać bez problemu). Nigdy nie wszedł głową pod stół czy inną przeszkodę - panicznie się tego boi. Kiedy dla zabawy założono mu durszlak na głowę wpadł w ogromną panikę. Czy coś jest nie tak i do jakiego specjalisty udać się z takimi objawami?

jak wygląda kwestia mycia głowy, czapek itp., warto rozważyć spotkanie z osteopatą dziecięcym lub specjalistą integracji sensorycznej

Witam Panią
Po przeczytaniu Pani pytania poczułam że sama z chęcią wsadziłabym Pani coś na głowę i sprawdziła czy nie będzie się Pani bać. Dziecko rozwija się w swoim tempie i nie jest to tak że każdy z nas lubi przeszkody, wsadzanie głowy pod stół itd. Poza tym mówimy o 1,5 rocznym dziecku które dopiero poznaje świat, po swojemu sobie go sprawdza itd. To o czym Pani pisze to nie są żadne objawy a po prostu rozwój małego dziecka, które ma prawo czegoś nie lubić. Polecam Pani skorzystanie z konsultacji psychologicznej dla rodziców aby Pani porozmawiała jak rozwija się dziecko.
Życzę powodzenia
Anna Suligowska

Witam. Dziecko ma lęk jak ma coś na głowie czy nad głową. Takie rzeczy nadają się do psychoterapii, ale jeszcze troszkę za wcześnie, z resztą może wcale nie będzie mu potrzebna. Spokojnie trzeba podejść i nie zakładać mu durszlaka na głowę skoro tego nie lubi. Z resztą z drugiej strony takie coś dziwnego na głowie to nie ma co się dziwić dziecku. Po prostu się przestraszył i tyle.