Paniczny strach przed lotem samolotem

Witam. W następnym tygodniu wylatujemy do Ekwadoru i tu zaczyna się problem. Narzeczona strasznie a nawet panicznie boi się latać. Jest to jednak wielogodzinna podróż więc chyba coś silnego jest potrzebne. Oczywiście tylko spekuluje ponieważ nie jestem lekarzem ani farmaceutą. Brała już rutodel i jakiś tam jeszcze, ale nie pamiętamy nazwy. Twierdziła że nie czuje znacznej różnicy, a nawet jeśli to niedostateczną nawet aby pomyśleć o locie. Z góry dziękuje za odp. (kobieta, 23 lat, ok 60 kg)

Witam, jeśli narzeczona zgodziła się lecieć, znaczy to, że na "tak" obliczyła swoje możliwości.
Ufam wiec, że troszkę z tej paniki jest prośbą do Pana o dodatkową troskę i uwagę. Może lampka koniaku i trzymanie za rekę wystarczy...Ogólnie jednak panika bywa faktem,jest bardzo silnym stanem lękowym. Dziś są doskonałe leki, te w aptece bez recepty są zbyt słabe, należy udać się do psychiatry. Metodami psychologicznymi leczymy w dłuższym ,aniżeli tydzień, czasie. Na pewno podróż będzie wspaniała. Powodzenia. Krystyna Kozłowska

Skoro termin wylotu jest tak bliski to spotkanie z psychologiem nie załatwi sprawy. Jedyne co może Pan zrobić to nakłonić narzeczoną do wizyty u lekarza który dobierze odpowiednie leki.