Paniczny strach przed schodami po śmierci brata

Mam 70 lat.Dwa lata temu mój brat spadł ze schodów, został sparaliżowny a w konsekwencji zmarł. Po pewnym czasie zaczęłąm panicznie bać się schodów. Ni myśl o tragedii ale podchodząc do schodów widzę siebie na dole.Od roku chodzę do neurologa ponieważ zaczyna mi się bezwład nogi. Do tej pory nie wiadomo dlaczego ,bo rezonanse nic nie wykazują. Czy to może mieć związek z bratem.Czy to jest nerwica lękowa. Boję się wyjść na ulicę ,bo muszę iść ostrożnie, boję si wchodzić do tramwaju.

Witam,
tak,myślę,że to może być objaw psychosomatyczny,"pomagający"unikać sytuacji lękowej.Jak jednak Pani pisze,nie tylko chodzi o schody,ale w ogóle poruszanie się,wychodzenie z domu,więc byłoby celowe zająć się tą sprawą także od strony psychologicznej,np.u terapeuty,który pomoże zrozumieć Pani obawy i spróbuje wraz z Panią je uspokoić.
Pozdrawiam serdecznie.