Paraliż po alkoholu - czy to groźne?

Mam problem, który nie daje mi spokoju. Moja mama przy spożyciu alkoholu, a nie spożywa go zbyt mało, dziwnie się zachowuje. Chodzi mi tu o to, że chwilami jej ciało się wygina i trwa to kilka minut. Przy tym tak jakby na chwilę zasypiała, ma ciężki oddech (tak jakby nie mogła prawidłowo oddychać, można porównać to do sapania) i ma zaciśniętą szczękę, potrafi nawet się przez to przewracać. Paraliżuje ją to praktycznie całą. Gdy jest trzeźwa, to się nie pojawia. Nie wiem o co chodzi. Ma to kilka lat, a niestety się nie leczy. Do czego to może doprowadzić, co to w ogóle jest i skąd się wzięło? Proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Marta Hat
69 poziom zaufania

Witam!
Objawy, o których Pani pisze mogą świadczyć o organicznych zmianach w obrębie centralnego układu nerwowego, być może nawet o występowaniu padaczki alkoholowej.
Napady padaczkowe u osób uzależnionych od alkoholu mogą występować między innymi dlatego, że przy intensywnym piciu doznają urazów głowy, powodujące uszkodzenia mózgu. Również napady drgawkowe, początkowo - jedynie abstynencyjne, mogą przyczyniać się do powstania urazów i kolejnych napadów wtórnie do uszkodzenia mózgu.
W celu wyjaśnienia wątpliwości należałoby skonsultować się z neurologiem, wykonać badanie tomografii komputerowej mózgu oraz elektroelcefalogram.
Jednocześnie, a może nawet przede wszystkim mama wymaga leczenia odwykowego. Warto starać się budować w niej motywację i zachęcać do podjęcia leczenia.
Poradnie odwykowe oferują również grupy wsparcia dla rodzin osób uzależnionych.

Pozdrawiam serdecznie!

 

0

To prawdopodobnie padaczka alkoholowa. Przy następnym ataku należy wezwać pogotowie ratunkowe. To może być groźne dla życia.
Niezależnie od tego mama powinna podjąć leczenie odwykowe

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty