Pieczenie w żoładku a refluks

czesto wieczorami piecze mnie zoladek - mamrefluks i nadkwasote - szkodz ami napoje gazowane i ostre potrawy. Jaka powinna byc dieta? Czy leki typu polprazol brac caly czas czy tylko jelsi pojawia sie dolegliwosc? Czy refluks moze przerodzic sie w chorobe wrzodową?

- dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka, diety takie można znaleźć bez problemu w internecie
Czy leki typu polprazol brac caly czas czy tylko jelsi pojawia sie dolegliwosc?
- jeśli dolegliwości przy odstawianiu leku pojawiają się bardzo szybko to najlepiej leki przyjmować ciągle
Czy refluks moze przerodzic sie w chorobe wrzodową?
- jeśli nie będzie leczony i kontrolowany to tak, głównie jako owrzodzenia przełyku