Pielęgnacja przetłuszczających się włosów a badanie hormonów

Witam. od jakiegoś czasu zaczęły mi się przetłuszczać włosy. Zmieniłam juz pielęgnację, ale nie ma poprawy. Mam wrażenie, że latem poci mi się głowa, kark i twarz, a pozostałe partie ciała nie dotyka ten problem. Wcześniej nic się nie działo. Jakie hormony mogłabym zbadać, aby ewentualnie udać się do specjalisty? Być może taka moja uroda latem i wyniki wyklucza problem hormonalny. dziękuję za odpowiedź.

Z badań poziomu hormonów warto sprawdzić: prolaktynę, hormony tarczycowe, testosteron, adndrostendion. Badaniem od którego należy zacząć jest podstawowe - morfologia krwi. Proszę pamiętać że upały, stres i dieta nasilają pracę gruczołów łojowych i potowych i być może nadmierne przetłuszczanie i pocenie związane jest to sytuacją przemijająca związaną z sytuacją życiową.

serdecznie pozdrawiam

IJ