Czemu tak brzydko pachnę?

Myję się kilka razy dziennie w okolicach intymnych, ale jak siedzę w szkole albo przebieram się na w-f, czuję "siebie". Czytałam tutaj wiele takich problemów, u większości kobiet pojawiło się to jak zaszły w ciąże Ja nie jestem w ciąży ale od kilku tygodni czuję ten nieprzyjemny zapach. Przez to czuję się źle i boję się, że ktoś też to poczuje. Pomóżcie, jak mogę się pozbyć tego brzydkiego zapachu?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety nie napisałaś w jakim jesteś wieku.
Prawdopodobnie możesz być w trakcie dojrzewania płciowego lub pod koniec tego procesu, a z tym wiąże się nadmierna czynność gruczołów potowych i łojowych a dodatkowo zmiany narządów płciowych. Może to być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, nadmiernego pocenia się i przetłuszczania skóry. Jest to fizjologia.

Proponuję stosować odpowiedni płyn do higieny intymnej, w miarę możliwość starać się o dokładną i częstą pielęgnację okolic intymnych.

Redakcja abcZdrowie.pl