Pieniste wymioty i gorączka u 4,5-latki

Witam jestem mama 4,5 letniej dziewczynki która w ostatnim czasie dość mocno chorowała i przyjmowała leki. Od niedzieli córka gorączkuje 38/39 do tego dochodzi duży ból głowy a nawet oczu. wymioty o dziwnej materii woda i piana?? tylko w nocy córeczka wymiotuje.Na języku pojawiły się dwie dość duże plamy a tam gdzie plam nie ma jest biały jakby osad. Lekarz za pisał lek o nazwie NYSTATYNA która nie przynosi żadnej poprawy również mamy skierowanie do szpitala? Proszę o radę.

Witam! Plamy na języki najprawdopodobniej są wynikiem zakażenia grzybiczego. Kuracja nystatyną mająca na celu zmniejszenie ich nasilenia powinna być jednak długotrwała. Jeśli chodzi zaś o resztę prezentowanych przez dziecko dolegliwości to bezwzględnie wymagają one przeprowadzenia pełnego badania klinicznego. Proszę, zgodnie z zaleceniami pediatry zgłosić się z dzieckiem do szpitala.