Płaczliwość a depresja

Dzien dobry chciałam sie dowiedziec na temat wiecej depresci,bo mi sie zdaje ze to mam nom stop czesto jestem smutna i płaczaca,i pozniej mnie boli głowa od tego.nie moge byc spokojona mija to juz1 miasciac:(prosze o pomoc ,Violetta

Witam serdecznie. Wydaje mi się że powinna Pani udać się do psychologa w celu ustalenia powodów Pani obniżonego nastroju. To co Pani wymieniła to są częste objawy depresji której nie można bagatelizować w szczególności gdy wpływają na codzienne funkcjonowanie.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie każdy smutek, żal, nie każdy gorszy okres w życiu to depresja.
Nigdy nie można jednak wykluczyć takiej możliwości.
Diagnozę depresji może potwierdzić lekarz psychiatra lub psycholog podczas osobistego spotkania, zebrania większej ilości informacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych.
Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!