Płaczliwość, brak satysfakcji ze studiów a depresja

Witam jestem studentka 1 roku .Nie dostalam sie na moj wymarzony kierunek i bylam zmuszona isc na cokolwiek bo rodzice nie chcieli zebym marnowala roku.Od poczatku nie mam motywacji ,czesto płacze i zastanawiam sie czy nie jest to depresja.To co mnie dotychczas intersowało straciło sens.Miałam nerwice rok temu i mysle ze teraz bedzie gorzej.Czy mam zaczać jakaś terapie u psychoterapeuty?

Dzień dobry, jeśli Pani samopoczucie jest złe i sama nie potrafi Pani sobie pomóc, to zawsze warto skorzystać z profesjonalnej pomocy u psychoterapeuty. Nie da się jednoznacznie stwierdzić na podstawie podanych przez Panią informacji, czy ma Pani depresję, ale widać wyraźnie,że coś Panią gnębi i nie pozwala cieszyć się życiem, być może wspólnie z psychoterapeutą uda się Pani dotrzeć do źródła problemu i powrócić do zdrowia. Fakt,że studiuje Pani coś, co Panią nie interesuje, a więc wbrew sobie, również z pewnością ma tu znaczenie. Pozytywne jest to, że ma Pani swoje marzenia, wierzę, że uda się je Pani zrealizować, ale.widocznie musi Pani jeszcze trochę poczekać. Zawsze można to potraktować jako lekcję pokory. Życzę Pani powodzenia i pozdrawiam

Dzień dobry!

Być może właśnie to będzie dla Pani dobra droga do rozwiązania swojej sytuacji - proszę skonsultować się z psychoterapeutą i/ lub z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!