Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie po antykoncepcji hormonalnej...

W sierpniu odstawiłam tabletki. Pierwszy okres po tym dostałam 12 października, był bolesny i dość obfity. Kilka dni czuję ból piersi, tak jak zwykle przed okresem. 11 listopada, rano, dostałam niby okres. Rano kilka czerwonych kropelek krwi, później trochę się tego pojawiło. Na chwilę obecną nic, jedynie pobolewa mnie brzuch i śluz jest delikatnie zaczerwieniony. Dodam też, że nie było sytuacji, żeby nasienie dostało się do pochwy, a jeśli były podejrzenia z preejakulantem to aplikowałam maść plemnikobójczą. Dodam także, że kilka razy zakuło mnie w lewym jajniku, który jest troszkę powiększony. W sumie to dopiero mój drugi okres po odstawieniu tabletek... Czy to jest spowodowane tym, iż gospodarka hormonalna jest zachwiana? Czy stres, jaki ostatnio przeżyłam, może tak działać?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!  

Nie wiem, jaką metodę antykoncepcyjna Pani stosuje, ale z tego, co Pani pisze, podejrzewam, że stosunek przerywany. Chciałabym nadmienić, że skuteczność maści plamnikobójczych nie jest zadowalająca... Proponuję stosowanie bardziej skutecznych metod. Może warto (dla świętego spokoju) zrobić test ciążowy? Z drugiej strony, druga miesiączka po odstawieniu pigułek ma prawo nastąpić z pewnym opóźnieniem, zaś stres jak najbardziej może wpłynąć na gospodarkę hormonalną kobiety.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy