Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie pozamiesiączkowe

Witam! Przyjmuję tabletki od 2 lat, obecnie jestem pod koniec opakowania (za tydzień muszę zrobić 7-dniową przerwę) i pojawiło się krwawienie pozamiesiączkowe. Nie wiem, co to może być - tabletki przyjmuję regularnie o tej samej godzinie (wszystkie tabletki wzięłam!). Bardzo się martwię, co może być tego powodem (obawiam się ciąży, ponieważ współżyłam z partnerem, ale przed tym, jak miało być mu dobrze, to wychodził, a po każdym stosunku zawsze się myłam dokładnie). Bardzo chciałabym wiedzieć, jaka to może być przyczyna.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

O ile przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, nie musi się Pani obawiać ciąży. Nawiasem mówiąc, dokładne umycie po stosunku ma niewątpliwą wartość higieniczna, jednak nie zmniejsza ryzyka poczęcia. Krwawienia śródcykliczne przy zażywaniu tabletek nie oznaczają niczego niepokojącego, o ile kobieta przyjmuje tabletki zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak w przypadku, gdy się one powtarzają, należy udać się do ginekologa, który może zmienić preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy