Plamki na ciele - pomocy

Pisze na tym serwisie ponieważ wydaje mi się że mój problem może dotyczyć nerwicy! Od roku czasu zawsze w momencie kiedy się  zdenerwuje zezłoszczę zawstydzę pojawiają się  czerwone plamki na dekolcie, są one bardzo krępujące! Czasami mam wrażenie że pojawiają się  one nawet wtedy kiedy jestem spokojna, wcześniej nie miałam z tym problemu. Za to wiem ze moja babcia tez miała podobny problem kiedy się  zezłościła robiły się  jej plamki na twarzy i na dekolcie! Czy na te dziwne plamki faktycznie ma wpływ stres i nerwy czy to może jakaś dziwna alergia? Jestem młoda osoba ale niestety bardzo znerwicowana, bzdury i błahe sprawy doprowadzają mnie do złości! Lekarz proponował mi tabletki uspokajające ale nie chce brać tabletek nie chce się  czymś truć, boje się że będę później ospała i otumaniona, mam nadzieje ze może kiedyś się  to zmieni... jak samo przyszło to samo przejdzie.... (???) staram się  ale nie zawsze jest to możliwe! Wracając do tematu ...chodzi mi o to czy mogę coś zrobić żeby nie pojawiały się  owe plamki, oczywiście oprócz tego ze zapewne powinnam nie denerwować się  i nie przejmować byle czym ;) proszę o odpowiedź!

Witam!

Jeśli obawia się Pani, że plamki mogą być wywołane alergią, należy się w tej sprawie skonsultować z lekarzem alergologiem. Pisze Pani, że plamki pojawiają się w trudnych sytuacjach i mogą być wynikiem stresu oraz lęku. Nie uniknie Pani takich sytuacji, ale może Pani nauczyć się, jak radzić sobie z pojawiającymi się wtedy emocjami i ich zewnętrznymi przejawami. W takim wypadku alternatywą dla leczenia lekami jest psychoterapia. Może się Pani jej podjąć, by móc poradzić sobie ze swoimi emocjonalnymi problemami, a tym samym i dolegliwościami fizycznymi.

Pozdrawiam

Witam,

zaczerwienienie skóry spowodowane jest wysoką aktywnością układu współczulnego, który aktywizuje się, w momencie przeżywania silnych emocji: lęku i złości, często podłoże jest stresogenne. Wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, relaksacja.

Pozdrawiam serdecznie