Zmienne nastroje i niechęć - co się ze mną dzieje?

Witam, od jakiegoś czasu mam zmienne nastroje. Potrafię wpadać w furię (mam w sobie tyle złości), a za 5 min. potrafię płakać z byle powodu. Nie chce mi się niczego, najchętniej zamknęła bym się w pokoju i przeleżała z łóżku. Mam 28 lat. Nie wiem co się z mną dzieje i jak temu zaradzić.

Witam!
Przyczyn takiego stanu może być wiele. Jedną z nich może być nadmiar obowiązków i przeciążenie oraz tłumienie emocji. Warto, żeby zastanowiła się Pani, co powoduje złość czy napady płaczu.
Proszę mówić o tym, co Pani czuje. Emocje to informacje, które mówią nam o tym, co dzieje się w naszej psychice i w jaki sposób otoczenie na nas wpływa. Dlatego tak ważne jest ustalenie, co Pani czuje w danej chwili i jakie to ma dla Pani znaczenie. Często wyrażamy emocje, które są bezpieczniejsze od tych, które w danym momencie odczuwamy - np. łatwiej jest się zezłościć, niż okazać bezradność lub smutek. Może Pani starać się wyrażać emocje tak, by dla innych komunikat był zrozumiały, np. używając zdań: "teraz czuję się smutna, ponieważ...", "jestem przygnębiona/zadowolona/ zła/ zniesmaczona, bo...".
Nie ocenia Pani innych, a sama może podzielić się swoimi odczuciami związanymi z konkretną sytuacją. Jeśli nie będzie Pani mogła sama radzić sobie z emocjami i wahania nastroju będą narastać, zachęcam do wizyty u psychologa i pracy nad problemami.

Pozdrawiam