Plamy po poparzeniu słonecznym

11lat temu mialam poparzenie sloneczne 2stopnia plecow. Mam bardzo jasna karnacje. Skora schodzila mi 2 razy az do ran. Zauwazylam ostatnio ze od tego czasu robia mi sie same pieprzyki. Jest ich troche i rozne i nietylko na plecach.jedne sa plaskie male jak plamki a niektore robia sie z tak jakby krostek ktore ciemnieja i wygladaja na pieprzyki odstajace. Jestem alergikiem i zastanawiam sie czy to moze byc od tego wypadku czy jest inna przyczyna. Prosze o pomoc.

Znamiona powstają od dzieciństwa do ok 45 roku życia, więc jeszcze jest czas na pojawianie się nowych. Opalanie nasila ten proces. Przeciętny Polak ma ok 40 znamion. Sam fakt ich obecności nie jest niczym złym. W razie wątpliwości można pójść do dermatologa i zbadać znamiona dermoskopem.