Płaski brzuch w 3 miesiące - czy moja dieta i ćwiczenia są odpowiednie?

Witam, mam 15 lat. Od 2 miesięcy jestem na diecie... Moim problemem jest to, że ćwiczę codzienie: ok. 40 min. biegam na bieżni, do tego robię brzuszki, skłony itd... Mój jadłospis jest taki: jem dużo warzyw i owoców, szczególnie jabłek i pomarańczy. Na śniadanie piję pół szklanki mleka 1,5%, do tego płatki razowe lub muesli, a jak nie to sucharki razowe, do tego jogurt naturalny z ziarnami lub jogurt sojowy i jakiś owoc. Na obiad jem warzywa: połowę mojego talerza zajmują warzywa, do tego mały kawałek chudego mięsa lub ryby lub też jem sałatę z tuńczykiem naturalnym bez dodatku oliwy z oiliwek, nie zawsze dojadam. Na kolację natomiast jem czasem muesli z mlekiem, jogurt i owoce...

Ale czy taki system umożliwi mi dotarcie do mojego celu? - to znaczy czy uzyskam płaski brzuch do wakacji? Zależy mi na tym... Jakąś różnicę widać, ale ja chcę, żeby było to widać. Chcę osiągnąć płaski brzuch do wakacji, tzn. w 3 miesiące. Nie jem słodyczy w ogóle, jedyne co to żuję gumę BEZ CUKRU, ale żucie gumy nie wpływa negatywnie na przebieg diety, prawda??? A i do tego piję 3 szklanki zielonej herbaty i ok. 2 l wody dziennie... Czy osiagnę mój cel do wakacji...??? Dziękuję. Pozdrawiam:*:*

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jesteś w wieku dorastania, a jednocześnie dojrzewania, dlatego nie powinnaś się odchudzać. Twój organizm potrzebuje wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz składników mineralnych, a odchudzając się i to poprzez niezbilansowaną dietę i głodówki możesz doprowadzić do zaburzeń dojrzewania.

3 posiłki w ciągu dnia zamień na 5 posiłków. Śniadanie powinno stanowić około 30% kalorii Twojej diety, obiad - 35%, kolacja 15%, a II śniadanie i podwieczorek - po 10%. Taki sposób odżywiania zwiększy Twoją przemianę materii i ułatwi spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, także w okolicach brzucha.

Żucie gumy bez dodatku cukru nie ma wpływu na masę ciała. Szczególnie polecam Ci gumy z ksylitolem (sprawdź etykietę, czy dana duma do żucia zawiera ten składnik). Ksylitol to naturalny słodzik uzyskiwany z soku brzozy. Poza właściwościami nadającymi słodki smak, ksylitol ma również działanie zdrowotne - zapobiega rozwojowi próchnicy, ułatwia przyswajanie wapnia przez kości, podwyższa również pH w ustach, dzięki czemu może zastępować nawet odświeżacze oddechu.

Bardzo dobrze, że pijesz tyle niegazowanej wody mineralnej. Pamiętaj jednak, że nadmiar zielonej herbaty, pomimo jej zdrowotnych właściwości, może być szkodliwy. Jej nadmierne spożycie może powodować odwodnienie organizmu. Zawarte w zielonej herbacie związki pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, co w nadmiarze może prowadzić do zgagi, a nawet wrzodów żołądka.

Pozdrawiam