Pleśniawki u dziecka i ból piersi podczas karmienia

Witam serdecznie, Jakieś 3-4 tygodnie temu pojawiły się u mojej córeczki pleśniawki, a mnie przy karmieniu zawsze bolała druga pierś, kiedy z tej pierwszej poleciało mleko. Dostaliśmy Nystatynę dwa razy, od tygodnia smaruję też piersi ale ból dalej jest. Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko bez wątpienia wymaga leczenia nystatyną. Dolegliwości bólowe w obrębie piersi mogą wskazywać na stan zapalny. Sugeruję ocenę piersi przez położną lub lekarza POZ.