Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać gorączka i ból piersi?

Witam jestem 3 tygodnie po porodzie cc od 2 dni czuje obolala pierś prawa od połowy bardzo zaczerwieniony A ból promieniuje pod pache, 2 dni temu zaczęło się od gorączki 38.6 Ale teraz utrzymuje się stan podgoraczkowy. Czy są to objawy do nie pokoju???
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Przebieg badania mammograficznego

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, Pani objawy jednoznacznie wskazują na zapalenie piersi. Niestety, w odróżnieniu od nawału czy zatkanego kanału mlecznego, zapalenie piersi wymaga leczenia. Stanowi temu towarzyszą często objawy grypopodobne: bóle mięśni, podwyższona ciepłota ciała, uczucie rozbicia. Przyczyn tej infekcji może być naprawdę wiele – od zatkanego kanalika mlecznego, przez zbyt rzadkie karmienie/odciąganie pokarmu aż po niedelikatne obchodzenie się z piersiami (sprzyja temu kąsanie przez dziecko brodawki sutkowej) czy niewygodny biustonosz. Na takim etapie infekcji konieczny jest antybiotyk, więc sugeruję niezwłoczny kontakt z lekarzem internistą, ginekologiem, położną lub doradcą laktacyjnym. Zostanie zaordynowana Pani kuracja antybiotykowa. Nieleczone zapalenie piersi może prowadzić nawet do ropnia, który wymaga już interwencji chirurgicznej. Dodatkowo warto przystawiać dziecko do chorej piersi (jeśli oczywiście nie karmi Pani niemowlęcia mlekiem modyfikowanym), również okłady mogą doraźnie pomóc w zmniejszeniu obrzęku i dolegliwości bólowych. W tym celu sprawdzi się zwilżona chłodną wodą pieluszka tetrowa lub rozgniecione liście kapusty włożone w miseczkę stanika. Więcej o chorobie w naszym artykule: https://parenting.pl/zapalenie-piersi. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy