Po tabletkach okres zniknął

Niedawno poszłam do lekarza po tabletki antykoncepcyjne, ponieważ niebawem miałam dostać okres. 29 października miałam krew na wkładce, więc wzięłam 1 tabletkę. Na drugi dzień rano nie miałam już krwawienia, lecz wzięłam wieczorem 2 tabletkę. Późnym wieczorem znów miałam lekkie krwawienie i tak jest już 4 dni ale biorę tabletki. Czy to jest normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Jest to normalne. Z opisu wnioskuję, że to Pani pierwsze opakowanie tabletek. Ale nawet jeśli to nie byłoby pierwsze, to jednym z działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej są plamienia. Powinno się to uregulować w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy brania tabletek. Jeśli tak się nie stanie, a będzie to Pani bardzo przeszkadzać, może się Pani udać do swojego ginekologa w celu zmiany preparatu lub ustalenia innego postępowania.

Pozdrawiam