Początki łysienia u 38-latka

Witam, mój mąż ma 38 lat i nagle zaczęły mu wypadać włosy z przodu głowy. Zawsze miał gęste, mocne i lśniące. Zbadał poziom testosteronu, ale wynik jest w normie. Czy może mieć to związek z jego wagą ? W okresie ostatnich 3 lat mąż wychodował sporych rozmiarów brzuch. Kupiłam szampon do włosów wypadających - Pharmaceris - ale nie wiem, czy to coś da ? Czy można zatrzymać łysienie? Dwa lata temu przechodziłam chemioterapię i mąż śmieje się, że skoro przebywał blisko mnie, też przyjmował chemię w niskich dawkach i dlatego lecą mu tera z włosy z opóźnieniem. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Nie ma zwiazku z przyjmowana przez Pania chemioterapia, a wypadaniem wlosow u meza. Warto wykonac jeszcze badania hormonow tarczycy oraz poziom zelaza. Aby postawic ostateczne rozpoznanie konieczna jest konsultacja z dermatologiem. Moze to byc np. lysienie androgenowe typu meskiego.