Poczucie nieatrakcyjności i nałogowe odchudzanie się z powodu partnera

Witam,chodzi o poczucie nieatrakcyjności.7lat temu było toSsamo.głodówki,diety,tabletki,wylądowałam w szpitalu.nałóg odchudzania.teraz mój chłopak stwierdził że mogłabym schudnąć.mam170cm wzrostu i70 kg.tracę ochotę na wyjścia,on się złości ale nie zdaje sobie, że to przez niego.Wyjaśniłam mu to co przeżywałam ale tego nie rozumie.Uważa że to moje fochy i związek się rozpada a jemu Łatwiej powiedzieć,że się rozstajemy niż że mogę na jego wsparcie liczyć.ProszęOpomoc

Dzień dobry!

Niestety, często dotykają nas w życiu różne stresujące sytuacje, okoliczności, na które niekiedy nie mamy wpływu - lub mamy wpływ tylko częściowy - np. strata pracy, wpływy społeczne, atmosfera w domu rodzinnym, cechy osobowości i styl bycia partnera itp.

Wszystkie te czynniki mogą (pozytywnie lub negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne). Zawsze przede wszystkim jednak sami możemy mieć na siebie wpływ i kontrolę nad własnym życiem.

Być może Pani partner ma trudności z empatią i jego wypowiedź na temat Pani wagi była pozbawiona wrażliwości. Być może jednak była ona konstruktywną uwagą, wyrażała troskę o Pani zdrowie, tym bardziej, że mógł domyślać się, że Pani ma podobne pogląd i sama chciałaby zrzucić kilka kilogramów.

Niska samoocena, skłonność do reagowania na stres zaburzeniami odżywiania są to problemy, z którymi Pani sama będzie musiała sobie poradzić, niezależnie od tego, jak będą reagowali i wpływali na nie Pani znajomi czy partner - wspierająco, czy też niestety stresująco.

Zachęcam do wizyty np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i podjęcia psychoterapii. Cenna może być także opieka i wsparcie dietetyka lub psychodietetyka.

Pozdrawiam!