Podejrzenie ADHD u 24-latka

Witam, mam 24 lata i podejrzewam, że mogę cierpieć na ADHD. Do jakiego lekarza powinienem udać się w celu diagnozy oraz udzielenia ew. pomocy?

Dzień Dobry,
Jedynym lekarzem, który może zdiagnozować jest lekarz psychiatra. Nie potrzebuje Pan skierowania . w ramach NFZ wizyta jest bezpłatna. serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Szanowny Panie, jeżeli jest Pan zainteresowany samą diagnozą to proszę się udać do lekarza psychiatry. Jednak jeśli chce Pan poradzić sobie z problemem to najlepiej udać się to psychologa/psychoterapeuty. Czasem diagnoza w sensie czysto definicyjnego nazwania problemu nie jest tak ważna jak znalezienie jego rozwiązania i wprowadzenie zmian. Pozdrawiam, Monika Wysota