Podejrzenie alergii i karmieniem mlekiem 5-miesięcznych bliźniaków

Witam. Mam dwójkę pięciomiesięcznych synków, którym lekarz zalecił mleko bebilon pepti ze względu na podejrzenie alergii. Problem w tym, ze piją oni wciąż co trzy godziny przez cała dobę, ilościowo wg rozpiski na mleku jak trzymiesięczne dzieci. Kiedy chce im podać wiecej mleka, odmawiają lub ulewaja ogromne jego ilości. O dziwo gdy dostaną kaszkę na tym mleku lub kleik sa w stanie wypić o wiele wiecej. Dlaczego tak sie dzieje? Co zrobic, by jedli wiecej a rzadziej?

Aleksander Ropielewski

Warto rozważyć próby stosowania innego mleka. Na ulewanie może pomóc stosowanie mieszanek antyrefluksowych, podawanie większej ilości mniejszych porcji oraz układanie dzieci w pozycji z uniesionym tułowiem po posiłu. Trudno jest mi bez przeprowadzenia badania udzielić dokładniejszych wskazówek.