Podejrzenie astmy u 6,5-letniej córki

Córka 6,5 lat ma podejrzenie astmy. Leczona była w Polsce. Od prawie 2 lat mieszkamy w uk. W tamtym roku miała zaostrzenie dostała antybiotyk i clenil modulite 50 2x na dobę po 2 wdechy. Przez cały rok nie miała żadnych objawów i nie chorowała. Od marca nastąpiło ponowne zaostrzenie objawów dostała 2 tygodnie temu seretide 50 w dawce jak poprzedni lek. Wydaje mi się że powinna już być poprawa a córka dalej kaszle do tego dostaje ventolin 4 razy dziennie po 2 wdechy. Proszę o opinię.

Aleksander Ropielewski

Do podanych leków można dać lek z grupy antagonistów receptora leukotrienowego lub wziewne kromony.