Podejrzenie depresji i problemy z koncentracja

Podejrzewam u siebie depresję (problemy z koncentracją, myśleniem, brak radości z czegokolwiek, zmęczenie, senność, itp.) i nerwicę (duży lęk i sprawdzanie rzeczy kilkakrotnie). W dodatku od tygodnia mam jakieś ciemne i przeźroczyste różnokształtne plamki przed oczami. Zawsze miałam świetny wzrok. Za półtora miesiąca mam wizytę u okulisty, psychologa i za 3 m-ce u psychiatry. Ostatnio myślę wyłącznie negatywnie i martwię sie o zdrowie.Czy to jest powiązane?Powinnam zrobić jakieś badania?

Witam,
z perspektywy psychologicznej zachęcam do skonsultowania problemu z psychoterapeutą,który pomoże zarówno znależc żródło dolegliwości,jak i drogę do stanu równowagi,w którym objawy mijają.
Zachęcam serdecznie i pozdrawiam.

Witam,

Mam podobne zdanie do przedmówczyni. Dobrze, że Pani umówiła wizyty u specjalistów. Zachęcam, żeby objawy, o których Pani tu napisała opowiedziała psychologowi i psychiatrze.
Jeśli chodzi o objawy ciemnych i przezroczystych plamek przed oczami i ich powiązanie z Pani stanem psychicznym, to nie jestem w stanie Pani odpowiedzieć. Stwierdzenie podłoża (fizycznego, czy psychologicznego) i włączenie odpowiedniej formy pomocy czy leczenia wymaga wykonania badań przez specjalistę. Tak z czysto ludzkiej perspektywy, jeśli Pani zechce, może Pani spróbować podejść do lekarza rodzinnego lub na izbę przyjęć szpitala okulistycznego lub z oddziałem okulistycznym i zapytać, czy odczuwane objawy wymagają pilniejszej konsultacji, czy nie.

Pozdrawiam.

Rozpoznane depresja albo nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ nerwica jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.